Hizmetlerimiz /

KD Hizmetleri arasında kapsamlı danışmanlık verilmektedir.

Karabulut danismanlik kişi ve kurumlara güvenlik danışmanlığı hizmetleri verir.
Özel ekipler koşulları ayrıntılı olarak inceler, gerekli önerileri hazırlar, ve her proje tam bir gizlilik içinde yürütülür.

Müşteriler

Finans kurumları Şirket merkezleri Kamu ve özel kuruluşlar VIP ikametgahları

Etkinlik güvenliği, bütünüyle farklı güvenlik protokolleri gerektiren özel bir konudur.

Etkinlik güvenliğinde kritik unsurlar arasında önceden planlama yapmak, mekânın ve etkinliğin güvenlik zaaflarını baştan saptamak, etkinliği düzenleyenlerle işbirliği yaparak etkinlik programı üzerinde tam bir hâkimiyet kurmak, mekânı ve araçları temizlemek sayılabilir.

Etkinlik güvenliğinde elemanlarımızı bu işe özel seçeriz. Etkinliklere, gözlem ve analiz yapmaya uygun ve anında gereken tepkiyi belirleyebilecek nitelikte ekipler atarız.

Özetle, etkinlikte içeriyi, dışarıyı ve etkinliğin kalbini tam bir koruma altına alırız. Özellikle üst düzey etkinliklerde oditoryumu, katılımcıları, otopark ve araçları kontrol etmek, gerekirse patlayıcılar için arama yapmak gerekebilir. Bu durumda yakın koruma silahları, eskort araçlar, metal detektörlü giriş kapıları, gözetim kameraları ve alarm sistemleri gibi geniş çaplı önlemler kurgulanabilir.

Karabulut danismanlik olarak tüm bu önlemlerin belirlenmesinde ve doğru bir ekiple uygulanmasında uzmanız.

"Medyayı ve kalabalığı yönetme, doğru bilgi derleme, elektronik olarak etkinliği gözlemleme ve ekipler arası iletişimi sağlama, gerekirse polis, itfaiye ve sağlık ekipleriyle koordinasyon kurma gibi arka plan unsurları tarafımızdan yönetilir. "

Etkinlik Güvenliği Hizmet Kapsamı

• Yerel polis ile işbirliği ve koordinasyon

• Bomba olasılığına karşı arabaların ve/veya mekânların aranması

• Korunma birimlerinin tanımlanması ve eğitimi

• Katılımcıların hassasiyetlerine göre güvenlik önlemi geliştirilmesi

• Acil durum planlamaları

• Yönlendirme ve bilgilendirme hizmetleri

• Toplantı, konser, spor müsabakası, sahne gösterileri, fuar ve benzeri etkinliklerde güvenlik

VIP/Yakın Koruma hizmetimizle hedefimiz, herhangi bir açıdan tehdit altında olan bireyleri güvende kılmaktır. Bu bireyler ünlüler, üst düzey yöneticiler, politikacılar, işadamları gibi birbirinden tamamıyla farklı günlük yaşamı ve temposu olan kişiler olabilmekte.

Bugüne dek birçok VIP olarak tanımlanabilecek ya da yakın koruma gereksinimi hisseden bireye karabulut danismanlik olarak başarıyla hizmet verdik.

Bu hizmeti vermeye, öncelikle kişinin karşı karşıya kalabileceği risk ve tehditleri incelemekle başlarız. Çünkü her müşterimizin risk seviyesinin farklı olduğunu biliriz. Bu incelemenin ardından yakın koruma biriminin sorumluluk ve görevlerini tanımlarız ve onları bu sorumluluk ve görevlere uygun şekilde eğitiriz.

Yakın koruma görevlilerimize verdiğimiz eğitimler arasında şunları sayabiliriz: Ateşli silahlar, yakın silahsız dövüş, taktikli araba sürüşü, ilk yardım, refakat, kalabalık içinde perdeleme ve kontrol, elektronik cihazlarla patlayıcı madde kontrolleri.

Yakın koruma hizmeti verecek ekiplerimiz, bu eğitimlere ek olarak, bir tesisi veya buluşma yerini korudukları kişi oraya ulaşmadan önce nasıl inceleyeceklerini, giriş ve çıkış noktalarını saptamayı, güvenlik açısından zayıf noktaları tespit etmeyi de öğrenirler. Olası bir saldırganın görevli kılığına girmesini engellemek amacıyla, tesisteki tüm personelle tanışırlar.

Ayrıca bazı korumalarımız radikal bir grubun üyesi olan, tehdit oluşturabileceği düşünülen bir kişinin gözaltından serbest bırakılması gibi uç riskleri de incelemek ve gereken araştırmaları yapmak konusunda eğitim alırlar.

Karabulut danismanlik görevlileri özel hayata karşı saygılı, mahremiyet konusunda duyarlıdır. Bütün günü korudukları kişi ile beraber geçirdiklerinden, bu özellikleri onları vazgeçilmez kılar.

VIP/Yakın Koruma Hizmet Kapsamı

• Yerel kolluk kuvvetleri ile işbirliği ve koordinasyon

• Bomba olasılığına karşı arabaların ve/veya mekânların aranması

• Korunma birimlerinin tanımlanması ve eğitimi

• Güzergâh planlamaları

• Yazılı ve sanal medya takibi

• Karşı istihbarat çalışmaları

• Önleyici tedbirlerin planlanması

• Acil durum planlama

Tehdit değerlendirmesi, risk analizi, şirket hırsızlıkları ve yolsuzluklar, çevre kontrolu, sistem ve ekiplerin eğitimi ve kontrolu, güvenlik donanımları konusunda öneriler, kimyasal-biyolojik-radyolojik tehdit değerlendirmeleri, gözleme ve gözetlenmeye karşı önlemler, özel araştırma, güvenlik önlemleri hizmeti, uyuşturcu testleri, güvenlik yöntem ve sistemleri, afet ve acil durum hizmetleri, olasılık planlamaları, ve seminerler.

Yolculuk Güvenligi

Yolculuk oncesi gidilecek yerin guvenlik bakimindan arastirilmasi ve bu rapor isiginda musterimizin yolculugunu gerceklestirilmesini saglamak

Eğitimler